
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Logic Function | Clock |
| Date Format | Binary |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Schedule B | 8542390000 |
| Current - Timekeeping | 0.6 µA @ 3.3 V |
Stock: 2220
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51296
Ext.Price$0.51296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51296 | $0.51296 |
| 10 | $0.36762 | $3.67620 |
| 25 | $0.33086 | $8.27150 |
| 50 | $0.31011 | $15.50550 |
| 100 | $0.29067 | $29.06700 |
| 300 | $0.27661 | $82.98300 |
| 500 | $0.26323 | $131.61500 |
| 1000 | $0.25050 | $250.50000 |
| 3000 | $0.23041 | $691.23000 |
| 5000 | $0.21193 | $1059.65000 |
| 10000 | $0.19493 | $1949.30000 |
